شرایط و قوانین برگشت و یا مرجوعی کالا

روش برگشت و یا مرجوعی کالا چگونه است؟

مصرف کننده طبق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ظرف مدت هفت روز کاری از زمان پرداخت وجه (خرید کالا)  از طریق درگاه الکترونیکی، انصراف خودرا از خرید به شرطی که کالا را باز ننموده و پلمپ شده باشد، اعلام نموده و کالا را با هزینه بازپس فرستادن آن به فروشنده عودت نماید.برای باز پس فرستادن کالا حتما باید فاکتور خرید ارسال گردد.
در صورت باز پس گرفته شدن کالا وجه برگشتی به شماره حساب و یا شماره کارت همان حسابی که خرید را انجام داده واریز می گردیده و از واریز به شماره حساب های دیگر خودداری می گردد، لذا لطفا در قسمت مشخصات حساب کاربری حتما بادقت مشخصات خود را وارد نمایید تا در ادامه کار به مشکل نخورید.


تبصره: حق انصراف مصرف کننده در مواردی که شرایط خاصی بر نوع کالا و خدمات حاکم است اجرا نخواهد شد. موارد کالای خاص در زمان خرید از طریق سایت به اطلاع مصرف کننده خواهد رسید.

چنانچه کالای خریداری شده دارای اشکال و یا ایراد فنی بوده به طوری که امکان استفاده از آن میسر نباشد ، خریدار باید ظرف ۲۴ ساعت مراتب اشکال یا ایراد فنی را به فروشنده اعلام نماید و پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشنده مورد بررسی قرار گرفته و اعلام نظر می‌شود در غیر اینصورت و پس از انقضای زمان 24 ساعت پس از تحویل، کالا پس گرفته نمی‌شود.

تبصره :در مورد کالاهایی که به شهرستان ارسال می شود از زمان تحویل به مدت ۲۴ ساعت محاسبه می گردد.


چنانچه کالای خریداری شده دارای نقص فیزیکی ظاهری باشد خریدار مکلف است ظرف ۱۲ ساعت کالای خریداری شده را به فروشنده مسترد نماید در غیر این صورت فروشنده مسئولیتی در قبال ادعای خریدار نخواهد داشت.

تبصره :در مورد کالاهایی که به شهرستان ارسال می شود از زمان تحویل به مدت ۱۲ ساعت محاسبه می گردد.


اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد این تفاوت ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری باید به شرکت رایان تجارت نابغه اطلاع داده شود. در صورتی که این تفاوت از روی جعبه (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و پلمپ به شرکت رایان تجارت نابغه بازگردانده شود در صورت باز شدن پلمپ یا استفاده از کالا امکان رسیدگی به درخواست مشتری وجود ندارد. مسئولین فنی ظرف مدت ۷۲ ساعت  از دریافت کالا  به بررسی تفاوت پرداخته و در صورت تایید کارشناس کالا برای مشتری تعویض می‌گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می‌شود  و در صورت موجود نبودن کالا هزینه کالا به مشتری عودت داده می شود.

کارشناسان خدمات پس از فروش رایان تجارت نابغه ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان رایان تجارت نابغه تایید شود، کالا تعویض یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشترمی‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ رایان تجارت نابغه بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت و برای کالای ارزان‌تر، رایان تجارت نابغه  تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌نماید.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و رایان تجارت نابغه در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا درج شده در فاکتور به مشتری رامی‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط رایان تجارت نابغه ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین  48تا 72ساعت کاری زمان خواهد برد. همچنین برای رفع ایراد بین 10 الی 20 روز کاری بسته به نوع خدمات شرکت گارانتی کننده زمان خواهد برد.

لطفا جهت دریافت راهنمایی های بیشتر با شماره تلفن  63491000  داخلی ۱۴۲تماس حاصل نمایید.